Adalar Uydu Servisi

Adalar Uydu Servisi

Adalar Uydu Servisi

uydu-servisi-telefon-numarasiHemen hemen her gün vaktimizin çoğunu TV başında geçiriyoruz.  Bu nedenle daha kaliteli bir yayın izlemek ve daha fazla kanala ulaşabilmek için birçok evde uydu sistemi kullanılmaktadır. Dijital uydu alıcıları yayınların daha kaliteli bir şekilde izlenebilmesini ve daha fazla kanalı izlemenizi sağlamaktadır.

Uydu Alıcıları

Uydu alıcıları ilk etapta analog uydu alıcıları olarak ortaya çıkmış daha sonra teknolojinin gelişmesiyle birlikte SD ve HD uydu alıcıları ortaya çıkmıştır. Standard yayınları izleyebildiğiniz SD uydu alıcıları teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanılmamaya başlamıştır. HD uydu alıcıları daha kaliteli ve daha iyi bir görüntü kalitesi sunmaktadır. Bu nedenle HD uydu alıcıları kullanımı artmıştır. Malumunuz eskiden özellikle adalar’da yayın için televizyonunuza takılı 1 adet anten olmalı, ardından görüntünün iyice renklendirilmesi amacıyla satın alınan yükseltici aracılığıyla yapılmaktaydı. Böylece cam gibi bir ekran alabilmeniz mümkün olabiliyordu fakat bu durum gözlerimizi yoruyordu.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi gelişme bütün sektörde olduğu gibi uydu servisi sektörünü de dolaylı olarak etkilemiş böylece entegre olan bu duruma sektörel gelişme de devamlılık göstermiştir.

Tabii uydu alıcılarındaki bu gelişmelerle ortaya çıkan arıza çeşitleri de artmıştır. Uydu servisleri uydu sorunlarının çözümünde oldukça talep görmeye başlamıştır.

Adalar Uydu Servisi

Uydu alıcılarında meydana gelebilecek sorunlarda ve çözümlerinde en etkili hizmeti sunan Adalar uydu servisi, müşterilerine bu alanda en kaliteli ve hızlı çözümleri sunmaktadır. Uydu yazılım güncellemeleri, uydu arızaları ve çanak anten kurulumu gibi hizmetler veren Adalar uydu servisi daima kaliteli hizmet sunmayı kendisine en temel görev edinmiştir.

Uydu arızaları, çanak anten montajı gibi hizmetlerin dışında periyodik olarak uydu bakımı, Türksat kurulumu gibi hizmetler de sunmaktadır. Servis 212 firması, uydu ve çanak anten ile ilgili yaşanabilecek sorunların çözümünde size en kaliteli hizmeti sunacaktır.

Adalar Uydu Servisi Verdiğimiz Semtlerimiz

Adalar, Prens Adaları, İstanbul Adaları ya da Kızıl Adalar, İstanbul’un Anadolu Yakası’nın güney kıyılarının açıklarında, Marmara Denizi’nin kuzeydoğu kesiminde yer alan ve kısaca Adalar olarak anılan takımadadır. Büyüklü küçüklü 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşur. Aynı zamanda İstanbul ilinin bir ilçesini oluşturan Adaların beşinde (Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadası yerleşim vardır. Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası’nda ise sürekli ve düzenli yerleşim bulunmamaktadır. (bkz: https://tr.wikipedia.org/wiki/Adalar)

Adalar ilçesinin merkezi Büyükada olup, ilçe 5 mahalleden oluşmaktadır; Büyükada’daki Maden ve Nizam mahalleleri, Kınalıada, Burgazada ve Heybeliada. 2013 verilerine göre nüfusu 16.166’dır.

Adalar Uydu Hizmeti

 • Büyükada Uydu Servisi
 • Heybeliada Uydu Servisi
 • Burgazada Uydu Servisi
 • Kınalıada Uydu Servisi
 • Sedefadası Uydu Servisi
 • Yassıada Uydu Servisi
 • Sivriada Uydu Servisi
 • Tavşanadası Uydu Servisi
 • Kaşıkadası Uydu Servisi

Yazar hakkında

admin administrator

  Bir cevap yazın